www.snautser.ee www.snautser.ee
Snautserid sõnas

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jätkuks aretuse arutelule
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3

Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Aretusest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Kadri

PostitusPostitatud: Laup Sept 20, 2008 4:08 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Võtke kuidas tahate. Mina isiklikult ei läheks kunagi klubijuhatajalt, staffilt või metsakutsult midagi küsima. Võib enam kui kindel olla, et sulle näidatakse koht kätte.

enne suutsin veel vaevu silma pigistada, aga nüüd...
Mad Väga ebameeldiv on lugeda sellist asja mis tegelikult absoluutselt tõele ei vasta ja ka teemase ei haaku.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
marianne

PostitusPostitatud: Laup Sept 20, 2008 10:53 pm    Teema: Vasta viitega

Tõele ei vasta ja teemasse ei haaku? Koolitamine muidugi näituse teemasse haakus. Paika panemine - ma võin kihla vedada, et kui küsida midagi koolitamise teemal ja vajadusel, siis tuleb vastuseks, et ¹nautserit on koolitada imelihtne ja seda tegema peab, sest see ongi nende jaoks lihtne ja nad tõemeeli usuvad, et koolitama peab. Ja oledki paigas.
©nautserite kohta kuulen selliseid teemasid kas Sütiste metsas või oma väikse koolitusgrupi tarkurite käest (segavereliste ja copyde omanikud). Näitusel, varrukas, eksamitel, seminaridel ma pole kuulnud. Aga ma pole neis kohtades eriti ka segaverelisi näinud. Ja ma ei räägi oma koertest kui ¹nautseritest, vaid kui koertest.
Mina aga jään arvamusele, et kõiki koeri ei pea koolitama. Kuigi kindlasti on vaja koeraga tegeleda ja teda sotsialiseerida (nagu sageli inimesed teevadki muul põhjusel - suhtlevad, panevad paika kodused reeglid, käivad linnas jalutamas, panevad poe juurde ootama jne nimetamata/mõtlemata, et see on koolitamine). Aga ikkagi ei peaks koera koolitama kui suhe on korras (koer ei ole koormaks, ega vastupidi ja teineteise olemaolust tuntakse rõõmu) aga koolitamise põhjuseks/motivatsiooniks on eksamitulemuse tahtmine või et peab. See on vale põhjus ja sageli läheb suhe sassi (olen küllaga näinud saksalmbakoerte peab versioone - ei ole omanik õnnelik, ei ole koer õnnelik, pigem isegi kardab peremeest ja täiesti tavaline, et saavad luhtumise eest füüsilist ja vaimset terrorit). Koolitamise motivatsioon võiks olla tahe koeraga tegeleda, koera mõista, suhet parandada, midagi uut proovida (kuid siis seda arvestusega, et jamana tundumisel lõpetatakse), jne.
Võiks nagu vaadata kuidas koeraomanikud koeri koolitavad... Ilma selgituseta või tugevate baasteadmisteta ei maksa ikka pärast kodus järgi proovida... Inimesed mingil põhjusel ei näe korraga kõike. Nähakse näiteks, et tugev koolitaja korra tõmbab poovast ketist oma koera järsult ja sellel oli tugev mõju koerale. Millegi pärast aga sageli ei panda tähele, et see tugev koolitaja koheselt peale selle liigutuse tegemist tõstis koera tuju. Aga nägija muudkui sikutab rihma ja teatab targalt, et aga X.X tegi nii ja arvestades X.X tulemusi, siis nii peab.
Tagasi üles
Kadri

PostitusPostitatud: Püh Sept 21, 2008 11:47 am    Teema: Vasta viitega

Mitte keegi ei käsi ju koera koolitada kui ei ole plaanis koeraga aretusse minna. Kus sa võtad seda? Kui sotsialiseeritakse ja viitsitakse tegeleda siis see on muidugi äärmiselt tore, kuid kui koera omanik on selgelt öelnud, et temal on kodukoer siis ei käi tal keegi kaikaga järel ja ei nõua mingeid koolitustulemusi.Koolitamine on ju vabatahtlik!
Kui on näha, et selleks on tõsine vajadus ja koer on väga domineeriv siis muidugi tuleb kasvataja appi ja soovitab head koolitajat, aga mitte sellist kes võix koera ja koeraomaniku suhet halvemaks teha. See ju ongi kasvataja kohustus.
Kus need segavereliste koerte omanikud tegelikult teavad mida tõukoerte omanikele räägitakse? Pigem jääb see ikkagi kuulujuttude tasandile.

Aga jah, ka aretusse minevate koertega käest ei nõuta ju võimatut: algteadmisi kõigest. Nagu sa ise ütled sul on näituse koer ja tegi ju ka KK-1 võrratu peale ära. Kui koerad lähevad aretusse ja ei oma algteadmisi siis paraku aretuse tulemused võivad ikka väga kurvad olla.Õnneks ei ole Suur¹nautsereid nii palju ja iga korralik kasvataja suudab oma kasvandikel ka silma peal hoida, et värske koeraomanik ei valiks valesid koolitusmeetodeid jne...

Ja veel....kui metsakutsu postitus oli vähemasti koerte teemaline, siis sina läksid ju vägagi isklikus ja solvasid kolme meie klubi liiget. Isiklikult ei ole küll kunagi kuulnud, et metsakutsu kedagi paika oleks pannud, ka Pammyxi käest küsin väga palju nõu ja saan alati häid ja põhjendatud ideid, Staffit küll nii hästi ei tunne, kuid ma arvan, et sina ka ei tunne teda nii palju, et teda solvata või mis?
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Esm Sept 22, 2008 10:51 am    Teema: Vasta viitega

Aretuse seisukohalt on alati väga teretulnud kui kasvatajal on hea kontakt oma kasvandike omanikega - kasu on mõlemapoolne: tagasiside kasvatajale info näol järglastest ning tugi ja abi vajadusel uuele omanikule. Kuid eelkõige sõltub koera elu-olu siiski uuest omanikust, tema tahtmisest koeraga tegeleda või mittetegeleda..... Ja parim oma koera (sõltumata tõust) tundja on omanik, kes peaks ka olema suuteline kriitiliselt hindama oma koera KÕIKI (nii füüsilisi kui mentaalseid) tõulisi omadusi.
Viimase aja positiivseim näide sellise aretuse kohta on koolitaja Vidarilt. Nimelt oli tal olnud suurepärane isane suur¹nautser,mitmete maade ch, kuid järglasi koeral ei olnud kuna omaniku meelest ta ei olnud piisavalt arukas! Hea koolitaja väänab vajadusel ka "raudlõnga sirgeks", kuid ta teab kui palju selleks vaeva on näinud..... Wink Punkt!
Tagasi üles
metsakutsu

PostitusPostitatud: Esm Sept 22, 2008 2:38 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Aga ikkagi ei peaks koera koolitama kui suhe on korras (koer ei ole koormaks, ega vastupidi ja teineteise olemaolust tuntakse rõõmu) aga koolitamise põhjuseks/motivatsiooniks on eksamitulemuse tahtmine või et peab.

Shocked
Hmmm... siis need, kes regulaarselt trennis käivad, nendel on suhe korrast ära??? Nendel on koer koormaks??? Shocked

Edaspidi minge kõik ja küsige nõu marianne käest. TEMA TEAB.

mariannele teadmiseks, saan kõikide oma tuttavate ¹nautseriomanikega VÄGA HÄSTI läbi.

Oma koolitusteadmistelt olen ise nii lapsekingades, et ei ole kompetentne kellelegi koolitusalast nõu andma, selleks on olemas professionaalsed koolitajad (kellede juures ka ise oma koeraga käin).

Paikapanemisest nii palju, et minu arust on siin teemas AINULT ÜKS inimene, kes üritab KÕIKI paika panna ja oma saavutusi esile tõsta ning kes on vähegi teemat jälginud, saavad aru, keda ma mõtlen. Confused
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
marianne

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 7:21 am    Teema: Vasta viitega

Esiteks ma ei tegele foorumis solvamisega. Kui tahan solvata, siis teen seda nelja silma all, et ei ole lohutajaid ja tulemus võimalikult valus. Ja seda mitte läbi lillede, vaid otse. Seega ei ole mõtet lugeda ridade vahelt, et tahan solvata. Minu jaoks ei ole paika panemine sama mis p...sse saatmine, vaid see, et küsimustele antaks kindel vastus (mis on ka eeldatav).
Algus sai asi näituse tulemuste all. Kui ma olen elu aeg tahtnud saavutada kõike äärmiselt ausalt, siis minu ausus seati kahtluse alla sellega, et mainiti minu koera lõhnasid TP võimaliku valikuga seotuks. Ehk tehti mind osaliselt vastutavaks selle eest, et mõni TP-ks ei saanud. Ja minu õiglustundele anti korralik riivakas. Kui mu koer oleks tekitanud ka teistes isastes huvi, kes teda näitusel nuusutasid (ka strateegilisest kohast, omanikke oli jooksuka võmalusest hoiatatud), siis poleks Rita TP valikul osalenud, sest see poleks minu jaoks olnud aus. Aga ka kohtunik ise kontrollis koera ja ütles, et jooksukat pole. Rita genitaalid olid igal juhul võtnud normaalsuuruse ja koer ei määrinud. Kui siis sellele lõhnamisele vastasin oma nägemuse, siis oli õelus... Minu jaoks oli ainult fakti konstateering.
Vingumine näituse teema all, et võiksite koeraomanikke koolitusplatsidel vaatamas käia jne. Ajas ikka täiega kopsu üle maksa. Kuigi ma ei eita, et oli ka ülereageerimine. Kui ma olen valiku teinud näituse kasuks, siis seda põhjusega. Kui mõni koolitusplatsil ei käi, siis võib selleks olla oma põhjus. Ärgu tuldagu seda selles teemas nina alla hõõruma. See võib mõnele koerale tuua surma, mõni võidakse ära anda, mõnele vops anda tema nõmeduse eest, mõni omanik võib oma luhtumise eest patja nutta või mis iganes. Kõik ei ole nii roosiline, et muudkui tulemused tulevad (või kui tulevadki, siis mis hinnaga?). Enamasti probleemidega inimesed koolitusteemasid ei loe, või kui loevad siis juba pisikese ettevalmistusega, et mida seal ülistatakse. Seal hädaldagu palju tahes, et ¹nautser käigu koolitusplatsil. Kuid jätku näituse tulemuste teema rahule.
Ja jään selle lause juurde, mida metsakutsu tsiteeris, kuid mille teist poolt ei lugenud või millest aru ei saanud. Mõne koeraga võib kodune elu ideaalne olla, kuid mingil põhjusel koolitusplatsil lähevad suhted sassi. Omanikul on koolitamiskogemus, teine koer tulemustega, läbinud üksjagu seminare, on ka tahe koera koolitada, käiakse ka oma ala spetsidelt nõu küsima, küsitakse ka nõu klubijuhatajalt (heh, ja vastus oli ikka, et tuleb koolitada) ja inimesena on tugeva saavutamisvajadusega (isegi mitte hea tulemuse saavutamine, vaid laiahaardelisus). Kuid koolitusplatsil olid nagu kaks õnnetusehunnikut. Kas oleks pidanud edasi koolitama? Kas siis oleks õige ¹nautser ja koerapidaja? Ma jään seisukohale, et poleks pidanud ja koer oleks võinud mõnusa kodukoerana edasi elada. Minule ja koerale tuli lahendus väljaspoolt koeramaailma, ühel tööga seotud juhtimiskoolitusel. Ma ei oleks eladeski arvanud, et probleem nii tühises asjas kinni oli. Kuid koolitusplats kurnas ja oleks kurnanud meid mõlemaid. Kuigi kõik soovitasid muudkui koolitamist ja nippe, mida ka sai järgi proovitud, kuid tulemust polnud. KK-1 tulemus on minu jaoks tõsiselt vähe (kuna aga Eudoraga ei saanud edasi minna, tervis ja vahelduva eduga paugukartus tulid vahele), siis selleks oleksingi Ritaga kohe edasi liikunud, mitte tulemust parandanud. Ja vahet pole mille peale see KK-1 tehtud on, mul on nagunii koera võimekusest oma nägemus ja oluliselt erinev sellest, mis tulemuseks saime. Lisaks kui oleks mul koeraga agressiooniprobleeme, siis näituse tulemuste all vingumine koolitamise teemadel oleks andnud viimase tõuke ja ma oleks koera magama pannud. Seega minu ainus point on see, et ärge vinguge, et kõik võiksid...
Mis puutub 3 inimese solvamisse, siis mina ei arvanud, et solvan. Pole põhjust. Nende 3 ühised nimetajad on ainult suur¹nautser ja koolitustulemus. Kellel loogilist mõtlemist said sellele isegi pihta. Ja seega on teada, et nad on koolitamise pooldajad ja pole mõtet küsida koolitamise vajaduse kohta. Ja ma ei küsiks, sest ühelt olen küsinud ja saingi vastuseks mis arvasin. Kuigi avastasin, et lauses, kus ütlesin, et ei küsiks, olin koolitamise välja jätnud ja see on mõistetav kui ei küsiks üldse midagi. Siis nii see ei olnud mõeldud ja selle eest vabandan. Ma arvan, et vähemalt pammyx ja staffi on oma tõus ainult poitiivsed eeskujud ja mul on neilt palju õppida. Nende ees arusaamtuse tõttu vabandan.
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Teis Sept 23, 2008 10:12 am    Teema: Vasta viitega

Shocked Appi, ma enam ei saa üldse aru! Shocked
Kirjutasin jututeema alguses mitmetimõistetava repliigi sulgudesse ja sellega keerasin sellise supi kokku. Vabandan, et dzinni pudelist välja päästsin !!!! Rolling Eyes

Käesolev sõnadesõda on väljunud ¹nautserite ARETUSE teemast!

ME KÕIK OLEME SNAUTSERITE SÕBRAD, MEIL ON KA ISIKLIK ELU AGA SIIA FOORUMISSE AINULT KOERAJUTUD, PLEASE !!!
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Aretusest Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele Eelmine  1, 2, 3
Lehekülg 3, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes