www.snautser.ee www.snautser.ee
Snautserid sõnas

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Kaitse võistluse video

Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Trenn
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
dorado

PostitusPostitatud: Esm Apr 20, 2009 12:36 pm    Teema: Kaitse võistluse video Vasta viitega

Vaadake kuidas kaasaegsed suurshnautserid töötavad Confused

Video on tehtud Venemaal Suurshnautserite erikal aasatl 2007

http://photofile.ru/users/leraboitsova/video/v81781930e1/view/
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
Kadri

PostitusPostitatud: Esm Apr 20, 2009 6:39 pm    Teema: Vasta viitega

Kindlasti ei tööta niimoodi kõik kaasaegsed Suur¹nautserid. Need konkreetsed näited teevad meele kurvaks küll. Minu isklik avamus on, et nii juhtub kui aretuses peetakse silmas eelkõige välimust, ning koolitustulemustele rõhku pannakse minimaalselt.

Lisaks veel oleneb palju treenerist ja omaniku motivatsioonist oma koera arendada Wink
metsakutsu

PostitusPostitatud: Esm Apr 20, 2009 11:24 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=I5WqUETFBIc&feature=related
ja nii töötavad sportivad suurshnautserid mujal maailmas. Very Happy
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
metsakutsu

PostitusPostitatud: Esm Apr 20, 2009 11:50 pm    Teema: Vasta viitega

http://www.youtube.com/watch?v=Iu_JD2OHm1U&feature=related
ja aastast 2007 ka Very Happy
Tagasi üles
Kadri

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 12:01 am    Teema: Vasta viitega

Asi on maitses! Kes peab olulisemaks tööomadusi ja kes välimust Very Happy

Miks tuua näiteid mujal maailmast Laughing . Ma usun, et meie oma Eesti koerteks annaks ka sellise viseo valmis meisterdada Razz no, ok võibolla pisut kehvema, aga võrreldes esimese videoga oleks meie koerad ikka tegijamad Razz
metsakutsu

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 10:12 am    Teema: Vasta viitega

Esiteks,dorado videos olev üritus on väga tervitatav nähtus, eraldab terad sõkaldest. Samas, kui on viitsimist see 17 min. kestev video ka lõpuni läbi vaadata, siis on seal päris mitu head sooritust ning olgem ausad, ega KÕIK koerad ei saagi olla väga head. Minu arust täiesti normaalne üritus, kus leidub äärmusest äärmusesse koeri.
Teiseks, mina panin lingid, KUIDAS on võimalik teatud koeri suurte hulgast tööle saada (muidugi need koerad on maailma tipud IPO-s ning enamus puhtalt tööliini koerad).
Kolmandaks, mis puudutab Eesti suurshnautsereid, siis... meil võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda nn. töötavad/sportivad koerad, aga valdav enamus on ikkagi nn. näitusekoerad st. kelledega ei tehta selliseid "aretuskontrolli" katseid, seega, ei tea, kuidas nemad sellises situatsioonis käituksid. Siit ka järeldus, et siinse teema all ei saa me hetkel Eesti koerte koha pealt otseselt mitte midagi ütelda.
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 11:41 am    Teema: Vasta viitega

Selle Venemaa erika video teeks huvitavamaks kui teaks ka osalevate koerte nimesid Rolling Eyes ...... Viimasel ajal Eestissegi tulnud koerte sugupuudes ilmselt seal osalenutega ühiseid esivanemaid ....

Tase on seinast-seina ning eks alati mingi osa "töökoera töökusest" kuulub omanikule, kes missuguseid omadusi oma koeras soovib arendada Wink ......, kuid IPO koos kaitseosaga on kujunenud selliseks "klassikaliseks mõõtmeks".....
Tagasi üles
dorado

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 2:44 pm    Teema: Vasta viitega

Metsakutsu, tähh linkide eest.

Tsiteerin::
Esiteks,dorado videos olev üritus on väga tervitatav nähtus, eraldab terad sõkaldest. Samas, kui on viitsimist see 17 min. kestev video ka lõpuni läbi vaadata, siis on seal päris mitu head sooritust ning olgem ausad, ega KÕIK koerad ei saagi olla väga head. Minu arust täiesti normaalne üritus, kus leidub äärmusest äärmusesse koeri.

Viitsimist oli piisavalt, ja mina vaatasin seda küll lõppuni ja ma ei väitnud üldse midagi minu arust, ja ei kasutanud sõna - KÕIK või mitte kõik, ainult oma isiklikud emotisoonid selle video kohta. Wink
Mina tegin oma järeldused sellest mida nägin.

Teistele panin linki infoks ja vaatamiseks, mis Venemaal võib näha mõnikord, et kui palju tähelepanu pööratud just välimusele ja näitustele, nagu ka Kadri ütleb. Show on ikka show. Nõus see ei ole spordiplats.

Eestissegi tulnud koerte sugupuudes ilmselt seal osalenutega ühiseid esivanemaid ....

Triz sa loed mu mõtteid, see oli esimene asi, mis mulle pähe tuli peale video vaatamist.

.. meil võib ühe käe sõrmedel kokku lugeda nn. töötavad/sportivad koerad, aga valdav enamus on ikkagi nn. näitusekoerad st. kelledega ei tehta selliseid "aretuskontrolli" katseid, seega, ei tea, kuidas nemad sellises situatsioonis käituksid. Siit ka järeldus, et siinse teema all ei saa me hetkel Eesti koerte koha pealt otseselt mitte midagi ütelda.

Kas ma üritasin midagi öelda?
Minule hetkel piisas sellest, et sealt hulgast mõned koerad on nii või naa kõikide meie Eestis elavate koerte sugupuudes...
Tagasi üles
pammyx

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 4:30 pm    Teema: Vasta viitega

dorado kirjutas:
Minule hetkel piisas sellest, et sealt hulgast mõned koerad on nii või naa kõikide meie Eestis elavate koerte sugupuudes...

Kõikides sugupuudes kohe kindlasti mitte.

Tundsin ära nii mõnedki koerad+omanikud.Täieliku osavõtjate nimekirja saaks ka Vene klubilt.Lera ja "Venik", näiteks (koer kes töötas hästi /rahuldavalt põdes aga hoopis veidrat epilepsiat.....)
Samas on see iga-aasatane üritus neil ,et koos näitusega ka selline katse rizenitele.
Loomulikut ei näita see suurt midagi,eks ka meil on koeri kes varrukat nähes selja pööravad.Ja neid nii kohalikke, venest kui lõunapoolse päritoluga.

Aga kurb ja tõsi -põhirõhk venemaa koertel on näitustel,sportkoerad sisseostetud Saksamaalt ja nagu kuulda küsivad ilma tulemusteta sisseostetud tööliini isase koera paaritusest müstilisi summasi.....

Oma valikud teeb igaüks ise,kes mida tahab,kes mida otsib.
Peaasi on see ,et on võimalik valida mida keegi harrastab ja millse alaga tegeleb.Kas on see näitus,sport,SK,cross,agility-valikud on -ole aga mees ja tee oma valik!

Kui tulla tagasi EEsti juurde siis ka siin on koerasport mitte väga ammu “arvestavaks tegevusalaks sisse tulnud meie tõu seas-eelnevalt ei tegeletud sportkoertele mõeldud aladega keegi .
Ja kui arvestada osalusi,tulemusi ja meie tõu populatsiooni siis on meie koerte tulemused ülihead võrreldes teiste tõugudega.
Usun ,et kui ka meie tõug saab kunagi tulevikus oma tõule spetsialiseerunud koolitajad lähevad asjadveelgi paremaks.
triz

PostitusPostitatud: Teis Apr 21, 2009 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

See sugupuude värk huvitab mind rohkem küll selle koha pealt, et ahh-aa see koer on päris naksikas, huvitav kes ta vanemad võiks olla..... sest tore on ju avastada näituseliinidega koera töötamas..... Wink
Just nii nagu meie tublid Lord ja Staffi ja Maximus ja .....

Suur¹nautseri universaalsus ja võimekus teevadki temast suurepärase kompanjoni - hea tahtmise korral leiab iga omanik tegevuse, mis on huvi ja väljakutseid pakkuv nii koerale kui omanikule. Cool

Ja samas olen õnnelik, et oman "tavalise suur¹nautseri", sest arvan, et ei suuda elu piisavalt huvitavaks teha "tõelisele tööliinidega suur¹nautserile" (väljaspool Tallinnat elades on väga-väga keeruline juba ainuüksi koolitajate/varrukameeste vähesuse tõttu)!
Tagasi üles
Kadri

PostitusPostitatud: Kolm Apr 22, 2009 7:44 pm    Teema: Vasta viitega

Minu eelmise postituse sisu oli eelkõige naljaga mõeldud:
esimeses pooles on rõhk:
valmis meisterdada
sõnal mis tähendab eelkõige ägedat tuunimist ja mis on seotud ühe teise teemaga millega sina ka kursis peaksid olema Wink Ehk siis sellel, et ka venemaa aretusisastel on paljudel küll tulemused ja vahel ka mõnigane pildi /video material, kuid tööomadused seal taga on vägagi küsitavad.
võrreldes esimese videoga oleks meie koerad ikka tegijamad

ja see tähendas, et ka mina VIITSISIN selle video lõpuni vaadata ja minu arvamus on, et need näituseliinikad kes on Eestis suuremal või väiksemal määral varrukad proovinud või harrastanud on olnud paremal tasemel kui seal videos esinenud koerad
------------------------------------------------------------------------------------
Teema juurde tulles arvan ma, et ka mina veel ei ole valmis õige tööliini koera vajadusi rahuldama. Ning oma näituseliini koeraga saan koerasporti praegu veel üsna vahvasti harrastada.

Kui mõelda nüüd teise nurga alt siis ma ei usu, et tööliini Suur¹natseritel Eestis "turgu" oleks kui me vaatame tõu üldist populaarsust ja ka koeraspordi harrastajate hulka, siis ju väga reaalne ei ole.Just selles mõttes, et neid siin aretada.
Paljud uued omanikud ei tule oma leebema näituseliini koeragagi toime ja kasvatajad peavad muudkui rõhutama koolituse vajalikkust. Ning leida selliseid lahedaid omanikke, kes kõik viitsiksid dressuuriga tegeleda on üsna ebareaalne.
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Trenn Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes