www.snautser.ee www.snautser.ee
Snautserid sõnas

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Miks ma olen snautserite foorumi häbipostis...:(

Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Millerlus
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
Pontu
Külaline

PostitusPostitatud: Esm Juun 25, 2007 7:00 pm    Teema: Miks ma olen snautserite foorumi häbipostis...:( Vasta viitega

Tervist,
...et minu jaoks - tõepoolest kahetsusväärselt - on minu eelmine postitus („otsime peikat“) foorumi administraatori ja temaga kaasaarvajate õhtutusel häbiposti rubriiki riputatud...aga mina ise pean sellist käitumist enda suhtes erakordselt ebaõiglaseks ja seega pean vajalikuks veel paar rida samal teemal, enda tegude selgituseks, teele panna... Kuna Admin on võtnud minult ära kõik õigused eelmisele teemale vastata, siis olen sunnitud seda tegema eraldi teemaalgatusena...

Minu jaoks on foorumi haldaja poolne selline teguviis - minu postituse häbiposti riputamine - erakordselt ülekohtune, solvav ja jahmatav ...ja ma tõesti tunnen, et mulle on liiga tehtud... Ma siiralt loodan, et foorumi haldajate selline käitumine tuleneb lihtsalt tegevuse läbimõtlematusest, mitte nende õelast loomusest...

Ja miks ikkagi minu eelmise postituse häbipost? Milleks? Minu solvamiseks? Karistamiseks?? Tahtsite mind karistada selle eest, et ma ei olnud piisavalt tark küsimaks "õigeid" küsimusi? Et ma ei jaganud teie arvamusi ja sedagi puhtast ebateadlikkusest??
- No aga palun! Selgitage siis inimestele, miks täpselt te peate vajalikuks mitte paljundada mittepaberitega koeri ja missugused on ohud ja plussid ...ja ma ei tea...ma tõepoolest kirjutasin täiesti siiralt ja ilma igasuguste halbade kavatsusteta ja ma tõesti ei teadnud, et selleks, et midagi foorumisse postitada, peab juba eos piisavalt „tark“ olema, et kvalifitseeruda ja ainult „õigeid“ postitusi teha...

Või kui te tõesti peate sellist postitust ebasobilikuks, siis palun, kustutage see ära ja andke mulle teada, et sellised kuulutusi te ei toeta või ei vahenda ja miks...et ma ei tulnud kedagi ründama, seega ma ei saa aru, milleks selline kaitsepositsioon ja halvustamine? Ja kas oleks palju paluda pisutki heatahtlikkust ja sõbralikkust? Ma ei ole midagi kurja teinud, ma ei ole kurjategija ja seega ma leian, et mind ei pea ka häbistama ja minu postitusi teistele negatiivseks õpetuseks-hirmutuseks näidamiskes jagama...

Ja kui te kõike nii täpselt teate - no palun rääkige siis inimestega - selgitage, harige, tõstke seda madalat teadlikkust!? ...
Ise kirjutate samuti, et shnautserite populatsioon Eestis on ebakindel ja nigel... aga olete selle peale mõelnud, et äkki selle pärast ongi populatsioon nigel ja ebakindel, et klubiga pole võimalik normaalselt suhelda, sest neid, kes juhtuvad poole sõnaga midagi valesti või vääralt ütlema, pannakse avalikku häbiposti ja mõistetakse hukka ilma selgitusteta?

Äkki oleks klubi üheks tegevuseks ka selgituste jagamine ja pisut siis nn õigema mõtteviisi levitamine ja propageerimine....Ei saa ju eksisteerida ainult must-valge arvamus, et paberitega, näituse koer = õige ja hea, - mittepaberiga = häbiposti? ..Ma ei leia, et see nii mustvalge olla saab...

Lisaks, loomulikult olen ma valmis tegema kõik uuringud, et mu koera ja tema järglaste tervis ohus ei oleks...ja loomulikult olen ma valmis ka kuskilt tervet ja normaalset koera ostma...aga minu jaoks ei ole koertega näitustel käimine lihtsalt see hobi, millega ma tegeleda tahan...ja kindlasti leidub veel hulganisti selliseid inimesi. Aga ka selle eest ei tohiks ühtegi inimest panna häbiposti, sest see on lihtne valikute küsimus ja kumbki valikutest (kas käia või mitte) pole vale! Ja selle pärast ma ei leia ka seda, et mu koera vanemad peaksid olema kaugetest võõrastest riikidest... mul ei ole plaanis tekitada juurde näitusekoeri, lihtsalt tahaks häid peresõpru, aga shnautsereid, sest see tõug on väga vahva ja seda me teame kõik...

Ja kas ei peaks siin häbipostis mitte olema ka need, kes koerakasvandusi, kui äri võtavad? Kes treivadki aastas mitu pesakonda, et siis kõik kutsikad miljonite eest maha müüa? Äriprojektid, aga mille arvelt? Minu silmis on selline mõtteviis palju häbiväärsem kui selline, et tahtnuksin oma vanematele ja oma headele tuttavatele oma koera kutsikat anda ...Lisaks...häbipostist rääkides - ma tõesti ei leia, et see link,
http://www.youtube.com/watch?v=Mr8S-QODfY0&mode=related&search=
mille siit foorumist leidsin ja mille mõned minu peale väga kurjalt sõna võtnud inimesed väga suurepäraseks on lugenud, kuidagi vähem, kui mina, häbistamist vääriks - minu arvates on selline koertele sabade külge ja tuutude pähe kleepimine kordades piinlikum, kui oma koerale kutsikate tahtmine...

Ja vastuseks veel paarile mulle justkui esitatud küsimusele, et jah, tõepoolest olen kursis, et koeral võib sündida rohkem, kui üks kutsikas ja jah, olen teadlik, et kutsikas on elus olend ning jah, olin mõelnud, mis saaks kutsikatest - et neljale neist oleks mul kodu kohe välja pakkuda...

Ja olen ka sellega nõus, et tõepoolest tõu klubi peabki tõu kaitsmisega tegelema, kuid väga kurb on, kui sellist nii toredat tõugu on esindama sattunud sedavõrd kitsarinnalised, empaatiavõimetud ja teatud kohtadelt ebakompetentsed inimesed.

Adekvaatne reaktsioon, mida oodanuks oma eelmisele postitusele olnuks inimese kombel asjaolude selgitamine ja lahenduste pakkumine – et kust võinuksin siis leida endale uue sõbra, kes olnuks snautser ja perekoer ühes tükis...mitte aga minu avalik häbistamine...

Seega loodan siiralt, et nende toredate loomade peremehed, kes siin foorumis kurjalt sõna võtavad, on vähemalt poole nii õppimisvõimelised, kui nende sõbrad ja järgnevatel mtte must-valgetel juhtudel suudavad pisutki inimlikumalt reageerida – jääks palju negatiivseid emotsioone olemata...

Kadri
Tagasi üles
Lili

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 12:01 am    Teema: Vasta viitega

Oeh.. Minu eilne hilisõhtune reaktsioon jäi tõesti lahti seletamata ja võib esmapilgul väga „jõhker“ tunduda. Olen suhteliselt palju kokku puutunud just selliste emotsionaalsete paarituste järglastega ning tõesti-tõesti reageerin väga valulikult... Confused Sinu hoole ja armastusega kirjutatud kosjakuulutus (ei ole irooniliselt mõeldud) lihtsalt kiirgab ehedat siirust ja eelkõige naiivsust. Sa pole jõudnud või tahtnud süveneda tõu iseärasustesse ning juba soovid teha pesakonda kutsikaid... Sa pole veel sedagi jõudnud tajuda, et eelkõige on kõik näituse koerad perelemmikud ja ka kõige hoolikamalt valitud paaritusest sündinud pesakonnast on tulevikus aretuseks sobilikud vaid üksikud kutsikad. Sinu enda emane juba ei oma pabereid .. Oled Sa mõelnud, mis on selle põhjuseks? Tegelik ja tõeline põhjus? Ok, ka tõutunnistus ei garanteeri igavesti tervet koera aga vähemalt on kasvataja teinud elementaarsed uuringud, et välistada mõningad võimalikud haigused. See on vähim, mis teha annab. Vahemärkusena – silmauuring ei välista haigust või haigestumist, lihtsalt konstanteerib fakti. Oma emase koera sugupuu teadmine annaks Sulle teadmise, kui palju on selles kattuvaid koeri isase sugupuus olevatega jne, jne. Hetkel ei oma Sa seda infot ja kui enda teada ka omad, siis.. kas oled kindel, et Sulle tõtt räägiti? Näitused on vajalikud eelkõige koera tõuomaduste hindamiseks – selleks, et tõug säilitaks oma välimuse ja iseloomu. Näitus ei ole karistus koerale või kohustus omanikule. Isegi kui iga hindava kohtuniku kirjeldus on väga subjektiivne, kooruvad neist välja Sinu koera head ja vead. Saad teada, milliseid omadusi peaksid paarilise valikul vältima ja milliseid näitajaid väärtustama. Sealt edasi on juba iga koeraomaniku enda otsustada, kas talle meeldib sealne õhkkond ja ta käib seal tihedamini ning pikema perioodi jooksul, kui aretusväärtuse hindamiseks vajalik, või mitte. Absoluutselt mitte keegi ei sunni tõukoera omaniku minema oma lemmikuga näitusele! Mitte üks paber ei suuda seda teha. Kõik see „näituste jama“ on mõledud ikkagi selleks, et ka 100 aasta pärast oleks olemas meie habemega sõber, keda nimetatakse ¹nautseriks aga mitte karmikarvaliseks taksiks. Keegi on selle nimel väga pikalt pingutanud ja austusest tõu vastu on vaja tunda tõu ajalugu ning lasta koeral omada tõutunnistust, kus on kirjas ta esivanemad... Kutsikatega rikkaks saamine on muidugi eriti vahva müüt. Võib-olla olen ma millestki väga valesti aru saanud või teen midagi väga valesti aga seni on küll pesakonna tulud-kulud suhteliselt tasakaalus püsinud Rolling Eyes . Nii mõnestki ahvatlevast paaritusplaanist tuleb loobuda väga lihtsal põhjusel – lihtsalt ei saa endale seda lubada, kulutused tulevad liialt suured. Tuleb näha iga pesakonna „taha“ – kui palju on sinna pandud tööd ja vaeva juba enne paaritust ning kui palju on valmis kasvataja panustama oma aega ja tahtmist kodust läinud kutsikatesse hiljem... Sealt tuleb vahe, kui palju Sa oled maksnud ja palju sellest on kasvatajale puhast tulu. Hetkel ei hakka ma rääkima siin kasvataja vastutusest ja kohustustest.. Kui palju oled Sa valmis või suuteline oma kutsikate omanike aitama tulevikus? Kõik see solvumise emotsioon oleks jäänud olemata, kui Sa oleksid vaevunud enne eeltööd tegema. Kahju muidugi. Aga klubiliste reaktsiooni võrdleksin ma sellega, kui keegi nutikas läheks muusikaloojate juurde oma piraatplaatide tootmist pakkuma... Twisted Evil Lihtsalt väga vale koht. Uskumatu ju võib tunduda aga me armastame oma habemikke sellest hoolimata, et me nendega vahest näitusel käime võis klubi liikmed oleme Smile .
pammyx

PostitusPostitatud: Teis Juun 26, 2007 1:02 am    Teema: Re: Miks ma olen snautserite foorumi häbipostis...:( Vasta viitega

- No aga palun! Selgitage siis inimestele, miks täpselt te peate vajalikuks mitte paljundada mittepaberitega koeri ja missugused on ohud ja plussid ...ja ma ei tea...ma tõepoolest kirjutasin täiesti siiralt ja ilma igasuguste halbade kavatsusteta ja ma tõesti ei teadnud, et selleks, et midagi foorumisse postitada, peab juba eos piisavalt „tark“ olema, et kvalifitseeruda ja ainult „õigeid“ postitusi teha...

Omast arust ma ei rünnanud vaid seletasin(vähemalt püüdsin) miks klubi ei toeta paberiteta kutsikate planeerimisele kaasa.

Ise kirjutate samuti, et shnautserite populatsioon Eestis on ebakindel ja nigel... aga olete selle peale mõelnud, et äkki selle pärast ongi populatsioon nigel ja ebakindel, et klubiga pole võimalik normaalselt suhelda, sest neid, kes juhtuvad poole sõnaga midagi valesti või vääralt ütlema, pannakse avalikku häbiposti ja mõistetakse hukka ilma selgitusteta?

Klubi ei kontrolli koerte iseloomu ega kiida ega laida paaritusi,Kasvatajate valikuid,- iga pesakonna eets vastutab kasvataja,õigusi-kohustusi reguleerivad ostu-müügi lepingud.Valikud teevad kasvatajad.Klubi ei saa kuidagi vastutada nigela populatsiooni pärast-ehk ikka mõtleks enne kui kirjutada.
Klubi saab soovitada-seda ka tehti-soovitasime mitte nii teha.

loomulikult olen ma valmis ka kuskilt tervet ja normaalset koera ostma...aga minu jaoks ei ole koertega näitustel käimine lihtsalt see hobi, millega ma tegeleda tahan...ja kindlasti leidub veel hulganisti selliseid inimesi. Aga ka selle eest ei tohiks ühtegi inimest panna häbiposti, sest see on lihtne valikute küsimus ja kumbki valikutest (kas käia või mitte) pole vale! Ja selle pärast ma ei leia ka seda, et mu koera vanemad peaksid olema kaugetest võõrastest riikidest... mul ei ole plaanis tekitada juurde näitusekoeri, lihtsalt tahaks häid peresõpru, aga shnautsereid, sest see tõug on väga vahva ja seda me teame kõik...

Nagu ka Lili kirjutas on "näitusekoerad" eelkõige perekoerad-perelemmikud.Loe tema kirja see osa just eriti mõttega läbi-ta seletas selle väga hästi lahti.Ostes omale paberitega koera -ei kaasne näitusekohustust(võib-olla muidugi on ka erandeid kuid need saab eelnevalt kasvatajaga kokku lepitud)

Ja kas ei peaks siin häbipostis mitte olema ka need, kes koerakasvandusi, kui äri võtavad? Kes treivadki aastas mitu pesakonda, et siis kõik kutsikad miljonite eest maha müüa? Äriprojektid, aga mille arvelt?

Milliste shnautserite hind küll miljoneid on?Klubis küll "treijaid" pole-pesakonna saamiseks peab eelnevalt täitma" aretuse erinõuded "-leiad tõugude tutvustuse alt"ja kui koer neid täita ei saa .......ei saa paberitega pesakonda.

Ja vastuseks veel paarile mulle justkui esitatud küsimusele, et jah, tõepoolest olen kursis, et koeral võib sündida rohkem, kui üks kutsikas ja jah, olen teadlik, et kutsikas on elus olend ning jah, olin mõelnud, mis saaks kutsikatest - et neljale neist oleks mul kodu kohe välja pakkuda...

Kas oled ka valmis aitama nii trimmingu tegemises kui ka iseloomuprobleemide puhul ,leidma õigeid koolitajaid?
ka kodukoer vajab seda-nii trimmingut (vähemalt 2 korda a,koolitust jne)

[b]Kui jah-väga tore-aga veelkord Tõuklubi pole see koht kus otsida arvatavale snautserile peikat.

Kui sa saadaksid meili või püstitsaksid kutsikate ost teema soovin saada snautserit perelemmikut-oleksid sa kindlasti saanud soojema vastuvõtu ja ka ehk kutiska pakkumisi.Juhul kui Eestis pole(seda võib momendil arvata)on meil ka teiste naabermaade snautserite kasvatajatega ja klubidega head suhted.Oleme seni aidanud ja aitame edasi.Ega Sinu abistamisest keegi ära ei ütle-vali vaid õige teema ![/b]
Pontus

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 11:00 am    Teema: Re: Miks ma olen snautserite foorumi häbipostis...:( Vasta viitega

Siiski-siiski! Kuigi mulle tundub, et meie lähenemised koerapidamisele on mõnevõrra erinevad ja ei oleks justkui mõtet seda diskussiooni siin jätkata, siis mõned kommentaarid, mida ma kuidagi endale hoida ei saa, mul siiski veel on...

Esiteks klubi ja selle vastutus populatsiooni eest.
Loomulikult on neil kahel seos ja sellele ma täpselt vihjasingi, et klubi peaks tegelema rohkem selgitustööga, et arusaamad, mis võivad teatud juhtudel isegi väärad olla, saaksid põhjendatult ja loogiliselt ümberveendud...Sest arvamused saavad alguse täpselt teadlikkusest/ebateadlikkusest...ja teadlikkust on võimalik tõsta. Liiatigi, lugedes klubi põhikirja, on ka seal täpselt kirjas, et klubi tegeleb selgitus- ja propagandatööga ...Seega teatud vastutus populatsiooni ebanigeluse eest on siiski ka klubil. Mõned sellised pesakonnad jääksid siis ehk olemata, kui oleksid olemas täpsed põhjendused, miks nad just olemata peaksid olema. Nimetagem ebateadlikkuse põhjuseid siis siiruseks või naiivsuseks, aga tulemus on sama - kui ei tea, siis ei tea.

Ja tõepoolest - minu teadlikkuse tõstmisele panite päris suure osa oma negatiivsest energiast, aga ehk pole mina ainuke, keda „harima“ peaks. Seega võiks äkki klubi lehel olla olemas ka selline rubriik, mis selgitaks-kajastakski täpsemalt koerte järglaste teemat, et heausksed inimesed asjatult teie põlu alla ei satuks. Põhimõtteliselt sama jutt, mida mulle kirjutasite...võite ju isegi kopi-pesti teha. Kuigi! Soovitanuksin teil siiski suuremat rõhku panna viisile, kuidas te teadlikkust tõstate, sest ausalt öeldes ei jätnud teie esmane minu kuulutusele lähenemine väga veenvat muljet...Üleolemine ja halvustamine ei ole just parimad meetodid, millega inimesi endid uskuma panna...

Ja teine teema - kutsikatega äritsemine
Ja ikkagi tundub mulle, et siin on vaks vahet, kas su koer on su sõber ja lemmik, kellele sa oma aega pühendad ja elu jagad või on ta su äriplaan ja sissetuleku allikas. Ja sellest hetkest, kui ta on su sissetuleku allikas, on ta ju ka tootmisvahend, mida tuleb konkurentsi eest kaitsta?

Ja no kuulge! - Kas klubi jaoks tõesti ei kõla kohutavalt kutsikamüügi kuulutus, mis on siis klubi poolt justkui heaks kiidetud ja klubi lehel avaldatud ning mis räägib sellest, et emase kutsika saab võtta ka RENDILE!!?? Kasutaksin siin teie endi sõnu ja ütleksin, et ka emane koer on ju elusolend??!! Ja äkki pidanuksin siis kah oma esmase kosjakuulutuse ümber sõnastama ning kuulutama, et võtan rendile isase koera...
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
maris

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 2:47 pm    Teema: Vasta viitega

Ei puutu ise ¹nautseritega igapäevaselt kokku, kuid rendist kui sellisest saab rohkem infot lugedes näiteks seda artiklit: http://geriland.kennel.ee/Lugemist/rent.htm

Kaasomandid, rendid, liisimised jm koerandusega vähem kokku puutunud inimesele koledad tunduvad sõnad peidavad tegelikult enda taga võimalusi kasvatajale.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
pammyx

PostitusPostitatud: Reede Juun 29, 2007 2:57 pm    Teema: Vasta viitega

"Ja no kuulge! - Kas klubi jaoks tõesti ei kõla kohutavalt kutsikamüügi kuulutus, mis on siis klubi poolt justkui heaks kiidetud ja klubi lehel avaldatud ning mis räägib sellest, et emase kutsika saab võtta ka RENDILE!!?? "

Kulla Pontus,ei saagi tahta et kõik inimesed oskaksid kõike,kuid eneseharimine??? enne rumalate lausete laialipaiskamist-eriti paha klubi foorumis võiks ikka püüda oma küsimusele vastust leida.Või kuidas???

Kui olla uudishimulik ja erineda klubi hallist massist kes kedagi harida ei taha-arendades iseseisvust ja näidates isiklikku initsiatiivi leiab Eesti Kennelliidu kodulehet korduma kippuvad küsimused: ja seal leiab ka vastuse rendikoerte kohta.Aga kaheldes ,et nüüd auväärt Pontus ei leia seda teen Copi

Mis on koerte rentimine?
"Koerte rentimise" all mõistetakse natuke teist asja, kui auto rentimise all. See ei tähenda, et ma saan võtta endale näiteks nädalavahetuseks koera.
Tavaliselt antakse koer rendile välismaale, et seal kasutataks teda aretuses ning sinna jääksid ta järglased. Igal juhul vormistatakse vastav leping. Lepingu tingimused olenevad osapooltest.
Siit leiate lisamaterjali Soomes toimiva süsteemi kohta.
http://www.kennelliit.ee/est/kysimused/korduma_kippuvad_kysimused/koerarent

Sama süsteem toimib ka Eestis.Toimivad ka kaasomandus jms sellised lepingud.Ja see on kõik täiesti normaalne ,sest kõigi nende lepingute eelduseks on tõulisust kinnitavate paberite olemasolu.

Võin ka veelkord märkida ,et kõigi E©K liikmete hulgas pole kedagi kes tegeleks äriplaaniga .Ja veelkord meie koerad on eelkõige sõbrad ja perelemmikud,kellele pühendutakse jäägitult.Ja pakutakse kõike paremat nii söökide ,treenimise ja mängimise ja ajaveetmise näol.Näituselkäimine on hobi.Samasugune nagu motika omamine,jõusaalis käimine või markide korjamine.

Kuna Pontus pidevalt toonitab äriplaani-tundub hoopis (vabandan kui asi pole just nii),et klubi keeras Pontuse äriplaani vussi.....

Kuna tegelen ka trimmimisega pean kahetsusega nentima,et kõige räpakamad kliendid(kõiki tõuge arvestades)- (koer haiseb-eriti isased,karv on kokkuhoiu mõttes 100* ülekasvanud ,kõrvad haiged,käpapanjandite vahel igikelts,suuhaiseb hambakivist)on just kodused perelemmikud ,kellega näitustel ja võistlustel ei käida.Nad ON JU LIHTSALT KOERAD!

Aga seda teemat võib ju jätkata lõpmatuseni.
Evi(holan2)

PostitusPostitatud: Kolm Juul 18, 2007 9:25 pm    Teema: Vasta viitega

pammyx kirjutas:

Kuna tegelen ka trimmimisega pean kahetsusega nentima,et kõige räpakamad kliendid(kõiki tõuge arvestades)- (koer haiseb-eriti isased,karv on kokkuhoiu mõttes 100* ülekasvanud ,kõrvad haiged,käpapanjandite vahel igikelts,suuhaiseb hambakivist)on just kodused perelemmikud ,kellega näitustel ja võistlustel ei käida.Nad ON JU LIHTSALT KOERAD!

Aga seda teemat võib ju jätkata lõpmatuseni.

Absoluutselt olen nõus!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Vaata liikme veebilehte
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Millerlus Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes