www.snautser.ee www.snautser.ee
Snautserid sõnas

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

Jätkuks aretuse arutelule
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Aretusest
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
marianne

PostitusPostitatud: Kolm Sept 17, 2008 5:53 pm    Teema: Vasta viitega

Rikutus käib ikka mõtlemise tasemel ja enese väärtushinnangute järgi.

Mina ei ole kirjutanud ega mõelnud midagi õelalt. Rital oli ja on jooksukas läbi, tema annaks isastele ainult tappa, kui vale huviga lähenetakse. Isase lähenedes tõusis tal turi püsti ja urises. Noor isane aga tundis siirast ja tõelist huvi tema suhtes. Võimalik, et oli veel mingi lõhnajäänuk... Minule PE koerad enamasti tunduvad kenad. Absoluutselt mitte midagi õelat, vaid lihtsalt minu nägemus asjast.

Miks peaksin vaatama kuidas koeraomanik koeri treenib ja nendega igasugustest seminaridest osa võtab? Absoluutselt ei huvita, et kes võtab osa ja kes mitte. See on igaühe oma asi, samuti näitustel käimine. Mõni ei saa endale seminaridest osa võtmist lubada (materiaalselt, ajaliselt, psühholoogiliselt jne), mõni ei pea treenimist loomaarmastuseks jne.

Mulle tiitlid meeldivad ükskõik mis alal. Ja Rita CH tiitel on mulle ka tähtis. See tähendab, et ka spets.koolituseta, puuderdamata, palsamita, värvimata, teipimata ja üldse naturaalses olekus koer võib ka saada CH-tiitli. Ehk pisut usku tuli näituste suhtes tagasi.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
metsakutsu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 17, 2008 8:42 pm    Teema: Vasta viitega

hm, marianne, ehk oled nii kena ja vaatad, KEDA ma tsiteerisin ja kelle kommentaari peale oma viimase postituse kirjutasin. Sad
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail
marianne

PostitusPostitatud: Kolm Sept 17, 2008 9:02 pm    Teema: Vasta viitega

Palju neid triz nime all on? "Kas teile kõigile on olulised ANULT CH tiitlid?"
Kuna triz on üks, siis mina loen, et ka ülejäänud kommentaatorid.
Tagasi üles
metsakutsu

PostitusPostitatud: Kolm Sept 17, 2008 10:14 pm    Teema: Vasta viitega

hehe, ei allu rohkem provokatsioonidele. Cool
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 1:06 am    Teema: Vasta viitega

metsakutsu: mu repliik sulgudes tuli sellest, et enne ringiminekut naersime, et näis kumb, kas Rita või Chip, saab oma viimase vajamineva serdi, et CH kinnitada, sest teised kohalolnud koerad juba tiitlitega! Ja läkski nii, et Rita tuli avaklassi võitjaks jne.... Mulle pole tõepoolest CH-tiitli omamine mingi suur eesmärk, pigem vaheldus igapäeva rutiinile ja selge lõbu ja mul on esmakordselt koer (Chip) kes HEAMEELEGA kõiges kaasa teeb!!! Very Happy
Kuid 2006.a. on olnud Eesti suur¹nautserite järelkasvule hea aasta, konkurents sertidele on alati rohkem kui " üks ühele kohale" ja nii oleme pidanud tõdema teiste paremust ning sellelgi näitusel asetas kohtunik isegi noorteklassi koera meist ettepoole, sellest tuligi minu muigega repliik, et enne tuleb Chipil vanatüdrukuiga kätte.... ( repliigiga ei soovinud ma kindlasti ületähtsustada CH-tiitli omamise tähtsust, vaid see tuli konkreetsest kontekstist ning kindlasti on Eestis veel 2006.a. sünd. suur¹nautsereid, kellele ei ole ja ei peagi olema oluline seda omada!) Wink
Ja nii nagu Sina,metsakutsu, nii ka mina arvan, et eelkõige peaksime me väga hoolima oma neljajalgsetest sõpradest ning leidma meile ja meie koeradele enim meeldivad ja sobivad ühistegevused - tööd ja mängu oma armastava pererahvaga..... ja suur¹nautser on õnnelik!!!

Kõikidele toredaid hetki viibimisel oma habemikega kuulekuseplatsil, jälje- ja varrukatrennis, näituseringis või kus iganes .... soovivad Lilian ja Chip

P.s. metsakutsu: olen endiselt huvitatud sellest pikast jäljerihmast, mida Rapla koolitusel Maximusega kasutasid, kui on veel võimalik millalgi saada?
Tagasi üles
dorado

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 10:55 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Kas teile kõigile on olulised AINULT CH tiitlid.
Võiks nagu vaadata, kuidas koeraomanik koeri treenib ning nendega igasugustest seminaridest osa võtab.
See on ju ka väga oluline peale näitusetiitlite.

Väga lihtne võtta osa ‘mingisugustest seminaridest’ – maksad reg. tasu, koer kaasa ja läks (hea kui koera vähemalt kammitakse enne minekut) ja koolitusel käivad kõik meie CH tiitli väärt koerad kas või sellepärast, et ilma eksamita ei saa suurshnautserile vormistada CH tiitel ja INTER CH peaks IPO koolitus tehtud olema.
Ja meie Eestis sündinud suurshnautserid näitasid, et nad ei ole ainult edukad näitusekoerad, vaid oskavad ka ‘tööd’ teha, mis on suurepärane.

Usun, et kui arvutaks, kui palju raha/aega/jõudu ja energiat kuulub selleks, et oma koera valmistada ja näitusel edukalt näidata ei räägiks, et meile on AINULT CH tiitlid olulised.
CH tiitel on preemie/bonus selle töö eest, mis on tehtud (trimming, kosmetika, kammimine, handler, näitusele minek ja olek, kõik ettevalmistused)
Ja kui meie Eestis sündinud koerad koos omanikutega osalevad EURW/WW näitustel, kus on tugev konkurents, ja tulevad koju tagasi ainult SP hinnete ja kohtadega kas või oma klassis – mis siis on olulist??? Arvad et mitu mitu tuhat krooni kuulutatud näitusteks on ainult selleks, et CH diplom kodus oleks?
Ja kui palju meil sündib Eestis näiteks suurshnautsereid? Viimane pesakond oli 2007 aasta suvel (ainuke pesakond sel aastal) ja varsti aasta 2008 lõppemas…
Just näitusel me võime näha meie aretustöö tulemust!!! võrreldes meie koeri teistega, ja seda just teebki kohtunik – hindab meie koeri – meie tehtud töö.
Miks on vanematele oluline, et lastel oleksid koolis ainult 5-ed??? Miks nad tunnevad uhkust kui lapsed lõppetavad kooli kuldmedaliga? Sest see on tulemus tehtud töös.
Ja minule isiklikult VÄGA olulised minu koerte CH tiitlid ja ka meie riigis sündinud koerte CH tiitlid.
Ja minu arvates meil just väga VÄHE inimesi kellele on CH tiitel üldse oluline, sest meie ringid tihtipeal ‘tühjad’ ja RV näitustel välismaa koerte arv on suurem kui meie Eestis sündinud koerte arv!
Minu poolt suur respect kõikidele kes käivad näitustel ja mul alati hea meel, kui võidab Eesti kenneli kasvandik, eriti teiste riigide koerte hulgast!
Tagasi üles
metsakutsu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 10:59 am    Teema: Vasta viitega

Aga teenistuskoera tööomadused, kuidas need näitustel väljenduvad?
Tagasi üles
dorado

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 12:56 pm    Teema: Vasta viitega

Aga teenistuskoera tööomadused, kuidas need näitustel väljenduvad?

Tööomaduste väljendumiseks ei ole näituse ring sobiv koht minu arvates, vaid selleks on koolitusplats.
Kuid kohtunik hindab mitte ainult seda, kui lähedane koer tõustandardile, vaid ka psühhikat, käitumist, kuraazi, handleri professionaalsust – mis on terve kunst esitada oma koera ringis, varjata tema vead ja näidata paremad küljed!
Näituse koolitus ja teenistus koolitus on erinevad asjad.
Iga omanik ostes endale kutsikat ise otsustab mida ta selelst koerast tulevikus tahab näha, kas perelemmikut, kes mitte midagi ei oska ja keegi temaga ka ei tegele, teenistuskoera või tulevast CH jne.
Ja kui oluline teenistuskoerale sooritada eksamit ja saavutada kõrgemad punktid? On ju oluline? Sest nii koolitaja, kui ka omanik soovivad näha tulemust ja hinnang on selleks KK, SK, IPO !, sama oluline ka näitusel – CH.

Olen ise kuulnud Soome/Saksamaa kennelite omanikute poolt, et nad aretavad töökoeri, et kenneli põhiülesanne koera tööomadused esile tuua ja nad ei hooli juba koera välimusest.
Olgu, nõus, aga vaadaku neid koeri, kohe näha et nende välimus jättab soovida paremat.
Sorry aga mina isiklikult ei tahaks endale koju koera välimusega labradori moodi ja uhke nimega suurshnautser ainult sellepärast, et ta perfektselt töötab.

Aga mõnikord EKL CACIB näitustel tehakse eraldi ka KK/SK võistlused, kus kõik soovijad võivad oma koera tööomadusi demonstreerida!
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 1:13 pm    Teema: Vasta viitega

Jah, näitusel hinnatakse, nii nagu nimigi ütleb, välimikku ning koera TÖÖomadusi ei küsi keegi! Koera TÖÖsaavutusi suuresti teamegi vaid taustana (näitusekataloogideski sageli enam tiitleid ei trükita!) ja mingilmääral ka näituseklassist, milles koer on registreeritud - kahjuks !

Ja nende samade taustateadmiste põhjal võin täie veendumusega väita, et on suur õnn omada universaalset suur¹nautserit - suurepärast showkoera ja edukat töökoera.... kuid, nagu kõik siin maailmas on muutunud, on ka koertemaailmas nii näituste kui ka teiste töö- jm. võistluste tase sedavõrd kõrge, et tavakoeraomanikule (kellel see pole põhitegevusala ja sissetulekuallikas) mõlemal tasemel tipus oma koera hoida pole füüsiliselt võimalik! Ja nii tulebki teha valikud ning tegeleda aladega, mis meeldivad!

Aga arvan, et inimesed,kellel on oluline AINULT CH-tiitli saavutamine, ei vali oma lemmikuks suur¹nautserit, sest selle tõuga - teame kõik - kaasnevad juba koera iseloomust tulenevalt soovitavad-vajalikud-nõutavad muud harrastused, vaid pigem praegu nii populaarsed "ninnu-nännu-lemmikud".

Ja küll on hea vaadata näituseringis koera ja koerajuhi suurepärast koostööd, mis rajaneb trenniplatsil laotud vundamendile!

Jah, ja sellel näitusel kõlas kohtuniku suust : jookske-jookske, teil on ju töökoerad! Wink
Tagasi üles
metsakutsu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 1:29 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas saab IPO-st ja koeraspordist huvituv inimene endale valida sellist shnautserit, kui emade-isade puhul vaadatakse vaid välimikku, mitte iseloomu ja tööomadusi.
Praeguses diskussioonis jäetakse ju kõik tööks vajalikud omadused tahaplaanile ning oluliseks peetakse välimust.
Mina pooldan shnautseri, kui teenistuskoera aretamist ning see eeldab vanemate iseloomu ja tööomaduste kõrget hindamist. Saksamaa "töökennelite" koerad ei saa olla "kõverad", sest IPO platsil on vaja väga head füüsilist vormi ning tervist. Jah, nad ei ole võib-olla ideaalse karvkattega ning luustikult on "kergemad", aga just seda ongi võistlustel vaja, et koer oleks kiire ja osav.
Samas, kui ei pöörata tähelepanu koera iseloomule, energiale ning muudele sellistele teguritele, siis ei ole varsti meil shnautseritega võistlusplatsile üldse asja.
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 3:03 pm    Teema: Vasta viitega

Metsakutsu, olen paljuski Sinuga nõus ja suurepäraselt haakub siia "aretuse" rubriigis Kadri poolt ülespandud artikkel.
Teemat võikski seal jätkata!
Tagasi üles
dorado

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 3:16 pm    Teema: Vasta viitega

Kuidas saab IPO-st ja koeraspordist huvituv inimene endale valida sellist shnautserit, kui emade-isade puhul vaadatakse vaid välimikku, mitte iseloomu ja tööomadusi

Iga omanik ostes endale kutsikat ise otsustab mida ta koerast tulevikus tahab näha, kas perelemmikut, kes mitte midagi ei oska ja keegi temaga ka ei tegele, teenistuskoera või tulevast CH jne.
Kui palju meil IPO-st huvitatud inimesi? Kahjuks hetkel vist veel liiga vahe.

Praeguses diskussioonis jäetakse ju kõik tööks vajalikud omadused tahaplaanile ning oluliseks peetakse välimust.

Mina näiteks olen hetkel liiga palju hõivatud tööl ja mul ei jaksa jõudu/soovi koeraga trennimisplatsil käia, ja seega ei hakka IPO- ga tegelema oma koeraga, milleks siis ma kutsika valimisel pööran tähelepanu vanemate tööomadustele? Peamine millele tähelepanu pööran (ja usun et ka kõik paljud teised) on vanemate tervis, valimus ja psühhika.
Mulle ei ole oluline, kui hästi kutsika isa või ema varukatrenni teevad või jäljekatset läbivad, sest usun, et see on juba rohkem spordiala, mis omanikud oma koertega läbivad ja te ise metsakutsu kirjutate

…siis ei ole varsti meil shnautseritega võistlusplatsile üldse asja.

Teie jaoks on see võistlus!!!! Sport! Teie jaoks on oluline sel alal oma koeraga võistelda. Super, et meil on veel inimesi, kes tegelevad IPO-ga – olete tublid!

Aga minule isiklikult igapäevase elu jaoks piisab, et koeral oleks KK/SK koolitus tehtud ja koer olleks alluv ja temaga saaks linnas rahulikult elada ja jalutada.

Ja kui ei me pööra tähelepanu välimusele siis varsti ei ole meil suurhnautsereid üldse…

Ma olen nous Triz-ga, et koer peab olema universaalne (mida tõestavad ka meie IPO läbinud koerad, FIVE FATE
LORD OF THE RINGS ja ANGELSTONE LIGHT STUFFING , kes on ka edukad näituse koerad mitme CH tiitlitega), ja edasi iga omanik otsustab ise, mis valdkonnas ta oma koeraga võistlema läheb ja missugused omadused areneda.

Ja shnautseri, kui teenistuskoera aretamist voime arutleda edasi teises lingis. Smile
Tagasi üles
metsakutsu

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 3:26 pm    Teema: Vasta viitega

Suur shnautser.
Kasutus: TEENISTUS- ja seltsikoer.
See peaks juba enda eest kõnelema, kuidas sellesse tõusse suhtuda.
Esmaseks on märgitud teenistuskoer.
Tagasi üles
pammyx

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 5:44 pm    Teema: Vasta viitega

Rääkide aretusest ei saa just neid kahte asja lahku viia.
Suur¹nautser on teenistuskoer ja seega on väga olulised ka tema tööomadused.Selleks et töötada ja vastupidada peab olema ka hästi balanseeritud välimik/luustik.Show -lisus siin sellist rolli ei mängi.Seepärast on ka aretuse nõuetes SP hinne mitte CH tiitel......
Näitusel saab samuti aimu ka koera iseloomust ja temperamendist.
Mõni uimab,mõnel säde silmas trillamas,et mis nüüd?Õnneks on kurjade ja kohtunike ründavate koerte aeg möödas.

Mina leian ,et aretada maksaks ikka neid koeri kes on balansis : heale tüübile ja balanseeritud välimikule lisanub hea töötahe,kiirus ja tasakaaalukus.
Ainult näituskoerte aeg hakkab läbi saama ka mujal maailmas.Ikka otsitakse sellised kutsikaid kelle vanematel töökatsed läbitud ,kenad ja hea närvisüsteem.Muidugi on kõvaks boonuseks IPO tulemused,eriti kui need on nähtavad piltideltt videost
Ja ei tasu vaadata ainult seda koera keda kavatsetakse kasutada vaid asja laiemalt-kasutatva koera vanemaid,nende tulemusi,õdesi, vendi-nende tulemusi,pesakonna ühtsust,kasutatavate liinide pikaealisust.Ideaali loomulikult ei ole aga võimalikest valikutest tuleb valida parim.Mida rohkem on pesakonnas olevatel koertel seda mida soovid parandada oma tulevases aretuses seda lähemal on jackpott.
Ja kui arvestada et igas pesakonnas on ka rahulikemaid ja mitte nii motiveerituid koeri ja samuti on tõsiseid "tegijaid "-siis on asi samuti balansis.Tuleb aint õigele omanikule õige kutsikas soovitada.Valedes kätes saab hea instinktiga koerast probleemkoer ja kõik on õnnetud.
Samuti on raske variant korralikult tööle saada"uinuvat kaunitari"-tõsine katsumus omanikule....

Minul on hea meel et s¹ pole popp tõug,kuid kes see aasta kes kutsikaid tahtnud on need saanud siis kas venest või Lätist.
Ja need kes teavad keda tahta ja omavad kannatust ootavad "oma" koera.
Kurvem on hoopis see et osad vanemad koerad on pidanud kodu vahetama....aga see eraldi teema.

Sakslastel(ehk ei ole küll kõige õigem näide) aga on aretuskontroll.Kes selle läbinud saavad alles aretusse.No nede tõu arvukust arvesse võttes on see väga õige.Trenniplatsidel näed "kuidas püütakse läbi häda vedada " et koeraga saaks aretuskontrolli läbi ja kutsikaid teha.......
See tegelikult ei ole ju normaalne.
Meie tõus seda probleemi pole õnneks.
marianne

PostitusPostitatud: Nelj Sept 18, 2008 7:19 pm    Teema: Vasta viitega

Mul on näituseliinide suur¹nautser. Tegemist teise ringi koeraga ja ma pole teda valinud tema liinide pärast. Kui Ritat nägin siis ei arvanud ma ta välimusest hästi, kuid temas oli miski, mis kohe tõmbas mind tema poole. Ja ma pole iial midagi kahetsenud, Rita on minu silmis fantastiline. Oma EST CH läheb ta kinnitama oma kehvakese kk-1 võrratuga. No pole töökoer. Kuid KK-1 tulemusega koerad on rahvuslikel näitustel tööklassis. Miks? Nad pole ju töökoerad. Miks nad on lubatud, kui neid ei suudeta kontrollida? Korduvalt nähtud. Näitusel võiks ju mitteallumisel välja visata.... Mulle meeldiks...
IPO tulemus? Tahtmine on taevariik, saamine iseasi.
Minu meelest on koera koolitustulemus kinni treeneris. Ja ma ei laseks vetsupotist alla neid, kel pole tulemust koolituse alal. Mina olen vilets händler ja koolitaja, vaene koer ei suuda mind õigesti lugeda. Ma isegi ei mõista ennast vahel... Seega minu koer potensiaal on minu taga kinni. Ta ei saa õitseda. Kuid me teeme kõike koos ja naudime nii koosveedetud hetki. Tulemused tulevad või ei tule, vahet pole. Lihtsalt proovime minna nii kaugele kui saame ja teeme seda rõõmuga... Ja mul sügavalt suva, kui keegi arvab, et mu koer ei sobi aretusse. On ju näituse liinidest.
Mina ei sunniks ega nõuaks kellegilt koera koolitamist. See peab olema rangelt vabatahtlik...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Aretusest Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2, 3  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 3

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes