www.snautser.ee www.snautser.ee
Snautserid sõnas

KKKKKK   OtsiOtsi   Liikmete nimekiriLiikmete nimekiri   KasutajagrupidKasutajagrupid   RegistreeriRegistreeri 
 ProfiilProfiil   Privaatsõnumite lugemiseks logi sissePrivaatsõnumite lugemiseks logi sisse   Logi sisseLogi sisse 

plaanime neljajalgset pereliiget
Mine lehele 1, 2  Järgmine

Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Ostan kutsika
Vaata eelmist teemat :: Vaata järgmist teemat  
Autor Teade
passer urbanus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 11, 2009 10:39 pm    Teema: plaanime neljajalgset pereliiget Vasta viitega

pikemat aega plaanime koera perre. elame majas ning poeg on 7 aastane, läheb tänavu kooli. elame oma majas tallinnas ning meil on aed. välise sümpaatsuse, kirjeldatud intelligentsuse, sobiva kasvu ning väidetava olematu või vähese karvaajamise tõttu (!) oleme jõudnud shnautserini.
varasemalt puudub meil tõukoera kogemus - kogemusi on Pupi ja Pontuga ("bolonka" ja "spitsh x taks").

paluks kogenumate nõu - kas on mõistlik valik mõõdukalt mugavale ühe lapsega perele ning kumb on rahulikum, kas keskmine või väike shnautser.

koer on plaanitud toas elama suhteliselt vaba voliga aias käia. tööaja peab üksi kodus olema (kutsikaeaks on võimalikud erandid).

näitused ei ole meie teema.

aituma!
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum
dorado

PostitusPostitatud: Nelj Märts 12, 2009 3:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ükski habemik ei ole rahulik, palju sõltub koera iseloomust ja Teist.
Kui ruumi piisavalt võtke mõlemad - keskmist ja kääbikut! Wink
Tagasi üles
passer urbanus

PostitusPostitatud: Nelj Märts 12, 2009 8:32 pm    Teema: Vasta viitega

sellest ma saan aru jah - küsimus oligi suhteline - kumb rahulikum?
...
Tagasi üles
Natalja Liivak

PostitusPostitatud: Nelj Märts 12, 2009 11:00 pm    Teema: Keskmine must ¹nautser Vasta viitega

Tere! Meil oleks musta värvi keskmise shnautseri soov. Suured habemikud ka väga meeldivad, kuid korteri tingimustes ilmselt sobib paremini keskmine.
Kutsika võtmisega pole meil väga kiire ning tahaks ikkagi koera saada Eestimaa pesakonnast.
Endal pole kogemust shnautseritega, kuid aga oli mul airedale terjer. Mingil määral on nendel tõugedel sarnasused olemas. Muidugi tahaks enne kutsika võtmist arendajaga suhelda,et välistada, et koer meie perele ei sobi...
Kas oskaksite orienteeruvalt öelda millal võiks Eestis musta shnautseri pesakonda oodata?
Tagasi üles
Jucku

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 10:53 am    Teema: Vasta viitega

ega jah, naljalt rahulikku snautserit ei leia; aga kui on soov võtta snautser
mõõdukalt mugavale ühe lapsega perele , kes on 7 aastane, siis mina soovitaksin rohkem kääbussnausterit, sest kääbik on lihtsalt energiapomm väikseimas vormis.
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
dorado

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 11:22 am    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
Tere! Meil oleks musta värvi keskmise shnautseri soov

Tere,
siin on natuke juttu must värvi keskmise shnautseri Eestis planeeritud pesakonan kohta. Wink
http://www.snautser.ee/foorum/viewtopic.php?t=824

Soovi korral rohkem infot ja pilte võin saata e-mailile, et siin foorumit mitte spämmida Smile
Tagasi üles
Kadri

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 12:09 pm    Teema: Vasta viitega

Tsiteerin::
paluks kogenumate nõu - kas on mõistlik valik mõõdukalt mugavale ühe lapsega perele ning kumb on rahulikum, kas keskmine või väike shnautser

Mina soovitaksin Keskmist ©nautserit. Kindlasti peaksite arvestama sellega, et kõik ©nautserid ajavad vähe karva ainult õige karvahoolduse korral. Kui Te tahate, et täiskasvanuna saaks temast mõnus ja rahulik koer, siis nooremas eas peaks koera ka koolitama. Kui koera energiat piisavalt suunata(mängida, jalutada jne..), siis jääb vähem aega ka igasuguste pättuste välja mõtlemiseks.

Lõpilik otsus jääb ikkagi Teie teha, oleneb kui kiiresti plaanisite koera võtta. 7.juunil toimub Kalevi staadionil ©nautserite erinäitus. Mina soovitaksin tulla kogu perega koeri vaatama, saate omanikelt ja kasvatajatelt infot küsida ning kindlasti tekib parem nägemus milline habemik just Teie perele sobib Smile .
dorado

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 2:35 pm    Teema: Vasta viitega

Passer Urbanus,

mina arvamus, et ei saa võtta kriteeriumiks rahulikust otsustamiseks kas siis kääbik või keskmine.

Täitsa nõus Kadriga, et võiks minna näitusele vaatama, aga peab arvestama, et näitus ei ole koera igapäevane keskkond, kus ta elab, seega mina eelistan näiteks koeri vaadata nende kodus või jalutusplatsil, siis ma näen, kuidas ta nii öelda tava elus käitub, kuidas ta teiste koertega suhtleb, kuidas oma pereliikmetega jne.
Alati saab kokkuleppida kasvataja või mõne koera omanikuga ja külla minna, ja siis juba võrrelda ja otsustada.

Minu keskmine jumaldab lapsi ja võib nendega lõpmatuseni möllata, kuid näiteks tuttavatel on m/h isane kääbik, kes on väga umbusklik laste suhtes ja eriti ei näita rõõmu, kui lapsed tahavad temaga mängida.

Endal on kodus suur ja keskmine musta varvi, kui tekkib soov tuttavaks saada - palun väga.
Tagasi üles
triz

PostitusPostitatud: Reede Märts 13, 2009 9:59 pm    Teema: Vasta viitega

Kahjuks on sellega nii, et kutsikaeas kõik koerad on armsad, aga ka vallatud huligaanid, kes õige kiiresti omandavad pere elurütmi ja -tavad..... s.o. niiöelda 50:60 - geneetika : kasvutingimused .... Wink Seetõttu me ei saa eales öelda, et suurem või väiksem snautserikutsikas kasvaks konkreetselt teie peres rahulikum.... Aktiivsed,lõbusad ja tähelepanu soovivad on mõlemad aga kindlasti!

Öeldakse, et kõik snautserid on hingelt ühe suured, ainult pakend erineb!

Kohtuge kindlasti kasvatajatega ja nende kasvandikega, esitage tõu kohta küsimusi ja jälgige koerte käitumist - ja te teete TEILE õige valiku!

Ja teretulemast snautserite fännklubisse! Cool

Kahe musta suur¹nautseri omanik Lilian
Tagasi üles
Lili

PostitusPostitatud: Püh Märts 15, 2009 9:18 am    Teema: Vasta viitega

dorado kirjutas:
Passer Urbanus,

mina arvamus, et ei saa võtta kriteeriumiks rahulikust otsustamiseks kas siis kääbik või keskmine.

Minu keskmine jumaldab lapsi ja võib nendega lõpmatuseni möllata, kuid näiteks tuttavatel on m/h isane kääbik, kes on väga umbusklik laste suhtes ja eriti ei näita rõõmu, kui lapsed tahavad temaga mängida.

Tere ja tore, et valik on habemikule jäänud Smile !
Natuke kommenteriks seda kääbik + laps kombinatsiooni. Reeglina tekkivad probleemid vaid nede kääbikutega, kus peredes lapsed ei kasva ja koerad on lastega sotsialiseerimata. Sel juhul on suhteliselt kerge tekkima kääbikul umbusk tema jaoks mõistetamatu kehakeelega lapse suhtes. Endal on kodus 3 kääbikut, kellest 1 ei talunud lapsi tänu valusale kogemusele kutsikaeas. Perre sündis 2 last ning suhteliselt kiiresti said lapsed koera jaoks omaseks ning minu hirmud osutusid alusetuks. Olukord võõraste lastega paranes samuti. Jälgima vaid peab seda, et koer ei satuks lapsega olles väljapääsmatusse olukorda (nö. nurka surutud) ning et teda seal siis ei ahistataks aga see kehtib vast kõigi koer + laps olukordade kohta. Ning alati saab kasvataja pesakonnast soovitada nö. rahulikuma e. stabiilsema temperamendiga kutsikat (kindlasti ei mõtle selle all arga kutsikat!) Wink
Kadri

PostitusPostitatud: Püh Märts 15, 2009 9:58 pm    Teema: Vasta viitega

Ma täpsustaks veel seda, et mina arvan ka tegelikult, et kodustes tingimustes saab koera ja tema iseloomu kohta palju rohkem teada. Lihtsalt, et esmaste tutvuste tegemiseks oleks näitus hea võimalus, et näha millise välimikuga koer meeldib ja millise kasvataja või omanikuga võiks veel kohtuda Smile
Minu kogemuste põhjal on ©nautserid suured laste sõbrad, kui laps teab kuidas koeraga käituda Wink
passer urbanus

PostitusPostitatud: Esm Märts 16, 2009 4:45 pm    Teema: Vasta viitega

tänud heade nõuannete eest. näituse panen päevaraamatusse kirja.

meil on selline plaan pikaajalisem - arvatavasti pigem aasta lõpus / tuleval kevadel. plaaninud oleme ehk aasta juba - aga pidasime last väikseks veel ... nüüd aga peaks poeg keskenduma kooli pääsemisele ning sügisel kohanema uue (kooli)elukorraldusega. seetõttu vast veel üks suur muutus pereelus ehk liiast.

kuis meil oleks kasvatajatega võimalik kontakti saada? et tutvuda habemikega siis tavaolukorras?
Tagasi üles
Lili

PostitusPostitatud: Esm Märts 16, 2009 10:57 pm    Teema: Vasta viitega

Pane palun siis märkmiku kirja, et 28.06 on teie pere Laekveres (Lääne-Virumaa) Morgensilber kenneli must-hõbedaga kääbus¹nautserite kogunemisel Cool. Sealt saate igasugust informatsiooni otse allikast e. omanikelt. Peresid leiame ka erinevaid: vanemad lastetud paarid kuni mitmelapselised imikuga pered Wink. Meie üritustel on ennegi koeratuid uudistajaid käinud ning reeglina on nad varsti meie õuel tagasi... Smile Teretulemast!
saa

PostitusPostitatud: Teis Märts 17, 2009 10:58 am    Teema: Vasta viitega

Pipar-sool kääbus¹nautesritega on samuti võimalik tutvust teha Smile
Kui juhtute Türi kanti , siis võib alati lahkesti läbi astuda ja pipar-soolad ja üks must hõbedaga üle vaadata .
Kui Teil peaks olema huvi pipar-sool kutsika vastu, siis minule teadaolevalt on planeeritud üks pesakond detsembrisse ja loovutusealiseks saavad nad siis järgmise aasta veebruaris. Nende planeeritavate kutsikate emaga on võimalik soovi korral tutvuda Tallinnas .
Tagasi üles
Vaata kasutaja profiili Saada privaatsõnum Saada e-mail MSN Messenger
passer urbanus

PostitusPostitatud: Kolm Märts 18, 2009 12:00 am    Teema: Vasta viitega

vat kui tore kogukond teil paistab siin olevat. võtad koera, saad sõpruskonna pealekauba Laughing
kokkutulek päevaraamatusse lisatud. tallinnast pärnusse (ämm) ka tee ühtlugu käsil, raplast (vanaema) ka vahel läbi - asi see türilt siis läbi käia pole - sõnaga, võtan pakkumist tõe pähe ...
Tagasi üles
Reasta teated:   
Uus teema   Vasta teemale    www.snautser.ee -> Ostan kutsika Kõik ajad on GMT + 3 Tundi
Mine lehele 1, 2  Järgmine
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 2

Hüppa:  
Sa ei saa teha siia alafoorumisse uusi teemasid
Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
Sa ei saa muuta oma postitusi
Sa ei saa kustutada oma postitusi
Sa ei saa hääletada küsitlustes