Neljas põlvkond Eesti aretust –

must suur­šnautser Phoenix Emperor Izzy I.D.

Hinnang tõule
 

Intelligentsus

Koolitatavus

Valvamine

Kaitsmine

Kiirus

Karva ajamine

Sobivus lastega

 

Allikas: justdogbreeds.com

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ●

● ● ● ● ● ● ● ● ● ●

Suuršnautser

 

Saksa keeles riesenschnauzer. Teenistus- ja seltsikoer.

Väga vana tõug, aretatud Saksa talunike poolt karja ja inimeste kaitsjaks.

Suur, tugev, pigem jässakas kui sihvakas. Kartmatu koer, kes on valmis kaitseks ning kelle välimus tekitab austust. Kaasasündinud enesekindlus ning võime taluda stressi teevad suuršnautserist sobiva koera nii seltsiliseks kui ka teenistuseks. On ka ainsa šnautserina ametlikult töökoer, st et tšempionitiitli saamiseks tuleb koeral sooritada ka töökatsed.

Suuršnautser armastab väga lapsi. Kui peres on aga päris väike laps, tasub olla veidi ettevaatlik – temperamentne koer ei tunneta mänguhoos oma suurust ja võib väikelapse kogemata lihtsalt pikali joosta.

Domineeriv värv on must, tunnustatud on ka pipar-sool värvi tõug. Kuigi musti suuršnautsereid on Eesti Kennelliidu tõuregistrisse läbi aastate kantud 335 koera, on viimastel aastatel jäänud Eestis suur­šnaut­serite aretusega tegelema vaid paar-kolm kennelit.

Esimene Eestisse toodud pipar-sool suuršnautser oli 2005. aastal sündinud emane koer Gloris Celesta, kellel on siin sündinud ka üks pesakond. Nüüdseks on Eestisse toodud veel teinegi, isane pipar-sool suur­šnautser.

Maailmas on populaarsust kogumas ka efektse välimusega must hõbedaga värvi suuršnautser, tõuna pole neid siiski veel ametlikult tunnustatud. Ka kennel Phoenix Emperor paaritas Eesti esimest emast pipar-sool suuršnautserit Rootsi kennelile Zantana kuuluva must hõbedaga suuršnautseriga eesmärgiga saada seda värvi järglaseid. Pesakonnas oli neli must hõbedaga värvikombinatsiooniga kutsikat, neist kaks isast jäid ka Eestisse. Eesti Šnautserite Klubi erinäitustel on viimastel aastatel olnud ka mitteametlik showring must hõbedaga värvi suuršnautseritele.

Tõug vajab igapäevaselt piisavalt nii füüsilist kui ka vaimset tegevust ning kontakti inimesega. Ilma igapäevase piisava tegelemise ja armastuseta võib teie habemikust kasvada pahur ja isepäine koer, kellel puudub austus oma peremehe vastu.

© Eesti Šnautserite Klubi