Müüa kutsikad




Valge kääbusšnautser, kennel WIND OF GLORY

4 emast kutsikat, sündinud 14.02.2024


Isa: WIND OF GLORY GORGEOUS EST-03993/17
Est, Lv, Lt, Balt Jch, Est, Lv, Lt, Balt, Fin Ch, Fin W19, Tln WCup20, Tln W20, CIB
Eyes clear, knee 0/0, gen tests
pedigree

Ema: STAR'S OF WHITE NIGHTS VANTAGO EST-01574/21
Tln JW21, Hel JW21, Tln JWCup22, Tln WCup22
Gen tests
pedigree

Kiip, FCI tõutunnistus, ELi vet.pass, vajalikud vaktsineeringud, ussitõrje. Kaasa mänguasi ja toit.

Kontakt: +372 527 0426, zojavald@gmail.com

Kuulutuse lisamiseks täitke vorm sellel lingil
Kuulutuse avaldamise tasu EŠK liikmele 7 €, teistele 13 €. Kuulutus avaldatakse peale tasu laekumist EŠK kontole.
Kuulutus on aktiivne 3 kuud.

Abiks kutsikasoovijale

Palju õnne – soovite omale parimaks sõbraks suurepärast koeratõugu! Alati rõõmsameelne, alati õppimishimuline, oma peresse jäägitult kiinduv – ja mis seal salata, oma uhke habeme ja pikkade kulmudega ka efektse välimusega, olgu ta siis suurt, keskmist või hoopis kääbuskasvu.

Eesti Šnautserite Klubi koostas teie valiku hõlbustamiseks väikese juhendi, mida kutsika valikul silmas pidada. Samuti üritame teid aidata oma kutsikast toreda habemiku üleskasvatamisel. Selleks leiate ülamenüüst Tõu alt näpunäiteid, mida silmas pidada šnautseri karvahooldusel, kuidas oma kutsikat õpetada-koolitada, kuidas toita ning mida peaksite teadma šnautserite tervise kohta. Koduleht täieneb nende näpunäidete osas pidevalt!

Just see õige ...

Kutsika valimisel on oluline valida ka kasvataja, kellelt saate edaspidi koera kasvades nõu ja tuge. Mille järgi tunnete ära vastutustundliku kasvataja? Kui olete juba kutsikaomanik, on teil selle punkti esimesed sammud küll läbitud, kontrolliks ja järgmiseks korraks kõrva taha panna sobivad need siiski. Kui tahate terveid ja häid kutsikaid just soovitud tõust, ostke need tunnustatud kasvatajalt. Kasvataja toetab teid alati nõuannetega ning probleemide puhul on teil alati tema tugi.  Ärge ostke paberiteta koera, keda müüakse tõukoera nime all! Selliste kutsikate vanematele ei ole tehtud tõule kohustuslikke terviseuuringuid, selliste kutsikate vanemad ei ole saanud vajalikke hindeid näitustelt – näitus ei ole iludusvõistlus, vaid kohtuniku hinnang sellele, kas antud koer vastab ikka tõule. Kui kasvataja väidab, et kutsikate vanemad on küll paberitega, aga kutsikatele pabereid ei tehta, sest need on liiga kallid, siis teadke, et pesakonna registreerimise muudab kalliks Kennelliidu aretusreeglite rikkumine – koeri on paaritatud kas liiga noorelt või liiga tihti. Kui ostate sellise kutsika, soodustate koerte väärkohtlemist!

KASVATAJA VALIMINE

Kui olete otsustanud võtta kutsika, siis tutvuge kõigepealt kasvatajatega – kui kaua on nad tegutsenud, kui palju ja millised koerad neil on, kui tihti on neil pesakonnad, kui terved ja edukad on nende kasvatatud koerad. Kasvataja aretustööd saate vaadata nt Eesti Kennelliidu Tõuregistri lehelt

Aus ja korralik kasvataja ei salga maha ka oma koerte ja nende järglaste tervisevigu või mitte kõige paremaid näitusehindeid. Kuigi šnautseritel ja kääbusšnautseritel praegu kehtivaid aretusnõudeid pole, teevad korralikud kasvatajad oma koertele enne paaritust kindlasti ka terviseuuringud. Šnautseritel peaks soovitatavalt olema iga paari aasta tagant tehtud silmauuringud (tõugudes esineb geneetilist silmahaigust), tehtud võiks olla ka põlveuuring, suuršnautseritel on vajalik düsplaasia uuring.

Kindlasti tuleb ka kasuks, kui sobite kasvataja kui inimesega, nii on edaspidi kergem suhelda. Hea koht kasvatajatega otse suhtlemiseks on näitused. Kasvataja valikul võite küsida arvamust ka Eesti Šnautserite Klubist, mis jälgib šnautserikasvatajate tegevust Eestis ning oskab ka nõu anda, kui tahate kutsika tuua lähiriikide – Läti, Leedu, Soome, Rootsi või Venemaa kasvatajalt. Kontaktide lehelt leiate ka Eesti Šnautserite Klubiga liitunud kasvatajate nimekirja koos viitadega nende kodulehtedele.

Teadke, et nii nagu teie uurite kasvataja tausta, on kasvatajal õigus uurida ka teie tausta. Ta peab olema veendunud, et just teie olete sobivaim omanik kutsikale. Ärge solvuge, kui kasvataja teile kutsikat müüa ei soovi – mitte kõik tõud ei sobi kõigile inimestele.

KUTSIKA VALIMINE

Lisaks kasvataja taustale tutvuge kindlasti ka kutsikate taustaga – kes on vanemad ning millistes tingimustes kutsikad on kasvatatud. Soovitav on kutsikaid kasvamise ajal vähemalt korra vaatamas käia, seda siiski mitte enne kui kutsikad on ühekuused. Vaadake, kas kutsikad ja nende ümbrus on puhtad ja hoolitsetud, kas kutsikate karv on puhas ja läikiv ning parasiitidest vaba, kas kutsikatel on vastavalt vanusele piisavalt liikumisruumi ning kas nad on sotsialiseeritud. Korralikult sotsialiseeritud kutsikad on alati sõbralikud. Paluge kindlasti näha ka kutsikate ema, suhelge-mängige temaga, et näha ema iseloomu. Kui nii teie kui ka kasvataja jääte nähtuga rahule, ongi aeg teha valik! Valiku esmaseks kriteeriumiks peaks olema kutsika iseloom – ta peab sobima teie perega järgmised 10-15 aastat. Üldiselt peaks valima aktiivse, tugeva, selgete silmade ja intelligentse välimusega kutsika. Kui teie pere on suur, siis ei tohiks te valida kutsikat, kes on vaikne, tagurdab minema või istub nurgas. Tema sobib paremini vähese lärmi ja segadusega perre. Julge ja enesekindel kutsikas on suurele perele parim valik. Proovides hinnata ise kutsika iseloomu, küsige kindlasti ka kasvatajalt nõu – ta teab iga kutsika individuaalset iseloomu kõige paremini ja saab juhendada.

Kui teate juba kutsikat valima minnes, et soovite tulevase perelemmikuga ka mõnda koerasporti harrastada, näitustel käia või plaanite tulevikus ka kasvatajaks hakata, andke sellest kasvatajale kindlasti teada. Ta aitab teil valida selleks suurima potentsiaaliga kutsika. Aga pidage meeles, et ükski kasvataja ei saa teile 8-nädalase kutsika pealt tagada sajaprotsendilist tulemust, koer alles hakkab arenema ja ei pruugi seda sugugi teha arvatud suunas.

KUTSIKA OSTMINE

Kui olete kutsika enne loovutusiga välja valinud, võite kasvatajaga kokku leppida broneerimistasus: see on kindlustus kasvatajale ja ka ostjale, et väljavalitud kutsikas müüakse just teile ja kasvataja ei otsi temale uusi omanikke. See summa arvatakse hiljem ostusumma hulka. Kui olete kutsika broneerinud, kuid mingil põhjusel otsustate siiski hiljem ringi, teatage sellest palun kohe ka kasvatajale. Siis saab ta hakata kutsikale uut kodu otsima. Teadke, et kutsikat ei anta kodunt ära enne, kui ta on saanud vähemalt 6-nädalaseks, enamasti annavad kasvatajad kutsikad uutesse peredesse 7-9-nädalaselt. Enne seda vanust vajavad kutsikad kindlasti veel kontakti emaga ning 24 tundi hoolitsust. Ärge võtke koera kasvatajalt, kes pakub teile nooremat kutsikat! Loovutamise ajaks on kutsikatele tehtud ussikuur, esmane arstlik kontroll ja kaitsesüst, nad on kiibistatud ning neil on olemas europass. Reeglina on kasvatajal selleks ajaks vormistatud ka kutsikate tõutunnistused.

Vahel pakuvad kasvatajad ka vanemaid kutsikaid. Neid ei tasu ära põlata kui praaki, vastupidi – tihti on tegu algul väga paljulubava kutsikaga, kelle kasvataja on omale jätnud. Kasvades pole kutsikas siiski osutunud päris selliseks, keda kasvataja omale aretuseks vajab. Vanema kutsika ostmisel on omad eelised – kutsikas on sotsialiseeritud ja saanud ka veidi koolitust ning peab juba puhtust.

Ostes peate kasvatajalt saama allkirjastatud ostu-müügilepingu, kutsika tõutunnistuse, veterinaarpassi ning Eesti Kennelliidu blanketi, mis tõendab kutsika omandiõiguse üleminekut. Selle blanketiga peate pöörduma Kennelliitu, kus vormistatakse koer teie nimele. Kui lepite kasvatajaga kokku osade kaupa maksmises, siis saate tõutunnistuse ja EKLi blanketi alles peale viimast osamakset. Kui valite ostu asemel kas kaasomandi või rendisuhte, on samuti soovitav koostada leping, kus on poolte õigused ja kohustused võimalikult täpselt kirjas. Nii vähendate edaspidist konfliktivõimalust.

Paljud kasvatajad annavad kutsikale kaasa ka nn stardipaketi – paki toitu, mida kutsikas on harjunud sööma, mõne mänguasja vms, mis kutsikale kodu meenutab ning kuhjaga nõuandeid. Võite kutsikale järgi minnes ka ise mõne mänguasja kaasa võtta, mis seniks kutsikate pesas on, kuni ostu vormistate.